RSS plūsma

Otrā vēstule – Mikaela svētki, jatlag, dzīvokļu meklēšana


Labrīt! Lūk, šāda ir iela, uz kuras pagaidām esam apmetušies – nelielas un visai līdzīgas mājiņas, pa dienu ļoti klusas ieliņas, kurās cilvēki satiekoties viens otru sveicina. Netālu ir parks, par kuru saimniece Daiga stāstīja, ka to 50-tajos un 60-tajos gados izveidojuši paši apkaimes iedzīvotāji, ziedojot gan naudu, gan laiku. Tajā ir arī kopienas peldbaseins, tiek rīkoti dažādi notikumi kopienai, izdota neliela avīzīte. Spriedām, ka šī ir liela atšķirība starp ASV un Eiropu – jo pie mums šādas kopienas aktivitātes ir tikpat kā neesošas.

Vakar vismaz man bija diezgan dulla galva (paldies, kafija, ka tu esi), tā laika maiņa ir viena traka lieta tomēr. Bet to var izārstēt tikai mēģinot pēc iespējas ātrāk piemēroties šejienes laikam. Tas mums arī vakar diezgan labi izdevās, izturējām negulējuši līdz pat 9 vakarā, un pamodāmies šorīt 5:30, nevis ap 4 kā vakar.

Vakar devāmies uz Mikaēla svētkiem Vašingtonas Valdorfskolā. Jurģim šie jau otrie šogad, jo paspēja arī uz svētkiem savā skolā. Šeit mēs gan nokavējām uzvedumu, tad, kad nokļuvām skolā, tur pilnā sparā gāja vaļā bērnu svētki ar daudz dažādām atrakcijām.

Lūk, krāšņs pūķis, pa kura līkumiem jālec uz vienas kājas, lai tiktu pie dārgumu lādes, kas pašā vidū. Jurģis šo izleca!

Skolas sporta laukums, kurā notika svētki, bija izrotāts – šos vējā plīvojošos dekorus es ieliku savā “vajag atcerēties” kastītē, kad vajadzēs rotāt kādus brīvdabas svētkus.

Siena ķīpās bija salikti groziņi, kuros jāmet iekšā smilšu maisiņi spāņu valodas skolotājas priecīgi sauktā “uno, duo, tres” pavadībā. Jurģi no šitā nevarēja dabūt prom.

Milzīgs smilšu pūķis, kuram no deguna pat nāk ārā dūmi (tā šņore, uz kuras uzvērtas baltās vates pikas).

Kārlis ķērās pie naglu sišanas celmā – tā ir viņam iemīļota nodarbe arī bērnudārzā.

Pēcpusdienā vēl aizbraucām aplūkot vienu apartamentu kompleksu, tas gan bija vairāk treniņš mums pašiem – noorientēties uz ceļiem, aizbraukt līdz mērķim, saprast, kādus vispār dzīvokļus piedāvā. Šodien jau skatāmies trīs vietas, kuras ir reālākas no atrašanās un cenas viedokļa.

Kopumā ir tā:

  • bērniem ļoti patīk mūsu pagaidu mājās, jo te ir suns Ruksis, divi putni, divas peles, divi kaķi un milzīgs spēļu un mantu daudzums, kas vēl palicis no jau pieaugušajiem bērniem
  • ik pa brīdim ir diezgan liela niķošanās un īdēšana, bet cerams, ka tas pāries, pieregulējoties pie jaunās laika zonas
  • mans lielākais FAIL no pakošanās viedokļa ir tas, ka nepaņēmu līdzi vasaras apavus (jo uz pavasara pusi tak nopirkšu) un vispār maz vasaras lietu, bet – TE IR VASARA! Pukojoties par slikto pakošanās stratēģiju pat aizmirsu, ka vajag to izbaudīt. Saulains, ap 24 grādiem…
  • man vēl jāapgūst tā ierunāšana automātiskajos atbildētājos, lai neapjuktu un nemestu nost klausuli, kad tāds atskan

Šodien dodamies gan uz universitāti, gan dzīvokļiem – diena sākusies!

2 responses »

  1. Zviedrijā arī tādas komūnas ir populāras 🙂

    Atbildēt
  2. urrā, ir vizuālais materiāls 🙂 Sekojam aizgrābtu sirdi seriālam/ realitātes šovam!

    Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: