RSS plūsma

Pirmā vēstule – ierašanās

Amerikā ir ļoti agrs rīts, bet bērni jau kādu laiku dauzās pa mūsu pagaidu istabiņu un ir diezgan uzjautrināti par to, ka “mēs naktī piecēlāmies un ēdam cepumu!”. Tas nozīmē, ka esam laimīgi ieradušies, pārnesuši lidojumus un garās rindas lidostās.

Lidojums no Rīgas uz Parīzi bija kā viegla iesildīšanās, testa brauciens, lai redzētu, kā bērni uzvedas un jūtas. Testa brauciena rezultāts bija pozitīvs (paldies Dievam, jo arī ar negatīvu rezultātu būtu jādodas tālāk!). Parīzes lidostā iegriezāmies paēst, un tikai tad sapratām, ka tā ir bio un Fairtrade ātro uzkodu ēstuve, kas labi zināma arī citur Eiropā – Exki – salāti, sviestmaizes, uzsildāmi siltie plastmasas trauciņos. Šis bija tas gadījums, kas parāda, ka bioloģiska pārtika ne vienmēr ir vērtība pati par sevi, jo ēdiens bija diezgan pliekans, pat priekš iepriekš sagatavotiem salātiem vai pastas.

Lielais tālais lidojums arī bija tīri labs, izņemot to, ka sākumā mums bija iedalītas katram atsevišķas vietas, bet beigās izdevās salikt kopā 3 un 2 vietas, tā ka migrējām starp divām lokācijām. Tagad zināsim, ka šis ir punkts, kuram turpmāk ir noteikti jāpievērš uzmanība, iečekojoties lidmašīnā. Jurģis pavadīja laiku pie mazā ekrāniņa, diezgan sajūsmināts par iespēju nepārtraukti skatīties multenes un spēlēt spēles, Kārlis drusku vairāk garlaikojās, bet arī bija tīri prātīgs, vienīgi Maijai bija ik pa laikam tā grūtāk – tad opā pie tēta, tad pie mammas, tad to, tad šo. Taču viņa vairākas reizes kārtīgi izgulējās. Es strēbu kafiju, ko nesa stjuarts, kas drusku atgādināja Havjeru Bardemu un, lai arī diezgan saraustīti, pamanījos noskatīties divas filmas. Bez Bardema, toties ar lieliskiem britu aktieriem – Best Exotic Marigold Hotel, un, kad kāpām ārā no lidmašīnas Vašingtonas Dulles lidostā, apkārt skanēja arī britu angļu valoda, bet pie izejas gaidīja strīpa ar ratiņkrēsliem, tas likās ļoti tematiski.

Bērnus vairāk nekā lidojums nomocīja garās rindas – iekāpjot lidmašīnā, izkāpjot, un pati garākā – ASV robežkontroles rinda. Oficieris, kas nemitīgi žāvājās, uzdeva Jānim pāris formālus jautājumus un – bliukš, bluikš – mūsu pasēs bija zīmogi iekšā.

Lidostā, kad stūmāmies ārā, bērni sauc – re, Latvijas karogs! Mūs sagaidīja vietējā latviete Daiga – viņa un vīrs Andris mūs laipni uzaicināja pirmo nedēļu palikt viņu mājā, kurā ir pāris brīvas istabas, jo bērni devušies mācībās. Tā nu devāmies uz Silver Spring, kas ir viena no daudzajām apdzīvotajām vietām ap Vašingtonu. Atklājām, ka Daigas un Andra bērni visi ir gājuši Valdorfskolā un jaunākā meita vēl iet, tāpēc arī mēs šodien dosimies uz Miķeļdienas svinībām skolā. Vakarā bija pirmās prezidentu debates, bet mums vakariņās Andra ceptas vienkārši izcilas picas ar plānu, kraukšķīgu garoziņu, man tik žēl, ka negribējās īpaši ēst un varēju apēst tikai vienu gabaliņu no artišoku picas.

Misija – 10 somas un 3 bērnus nogādāt līdz Amerikai ir veiksmīgi pabeigta. Tagad jāķeras pie nākamās, ļoti svarīgās – atrast mūsu pastāvīgo dzīvesvietu. Pie tā arī šodien ķersimies klāt.

P.s. mums nav fotoaparāts, un arī iPhone ir beigts, tā ka bildes kādu brīdi nebūs.

5 responses »

 1. Jaaa, Exki ir pilnigs su… vins ari pie mums ir un Bruxi… tads bio makdonalds.

  Atbildēt
 2. Liene, pieteikšu Tevi Latvijas lepnumam :)! Tu visu paspēj, pat blogā ierakstīt! Jums būs lieliski 9 mēneši Amerikā!

  Atbildēt
 3. Super! Lai veicas!
  Tā valdorfskola pilnīgi noteikti ir laba zīme 🙂 Kā valdorfskolas sauc Amerikā?

  Atbildēt
 4. Lai jauka Amerikas dzīve un pietiek laika blogam! Gaidu nākamos ierakstus.

  Ilona

  Atbildēt
 5. Lai jauka dzīve Amerikā!
  Gidīšu jaunus ierakstus.

  Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: