RSS plūsma

Roadtrip post scriptum: kā bērniem palīdzēt izturēt braucienu

autobingoMums jau bija gara mašīnbrauciena pieredze – no Rīgas līdz Tatriem, taču tas notika pa nakti un tāpēc cita specifika. Tagad mums vajadzēja sagatavoties pavadīt mašīnā vismaz četras dienas pārbraucienos pa dienu.

Tātad mēs sagatavojām lielu maisu ar izklaides materiāliem, kuru es turēju pie sevis un ik pēc brīža izsniedzu aizmugurējām rindām. Maisā bija:

 • jauni flomasteri un zīmēšanas bloki ar cietu pamatni – un tie arī bija visvairāk izmantotie un guva vislielielāko piekrišanu. Būtisks veiksmes faktors bija tas, ka flomīši mums mājās nav pārāk daudz, un šie bija īpaši – vienā galā zīmējamais gals, otrā – mazs zīmodziņš.
 • mazas štruntiņmantiņas no veikalu plaukta – viss par 1 dolāru. Piemēram, paciņa ar astoņiem krāsainiem mini gumijas pīlēniem – un šie Raberdakiji kļuva par nopietniem spēlētājiem braucienā
 • jaunas hot wheals mašīnas
 • maziņie lego komplektiņi – tie gan vairāk noderēja vakaros viesnīcā
 • nelielas puzles un mazas aktivitāšu grāmatiņas par dinozauriem – neizmantojām
 • krītiņi, ar kuriem var zīmēt uz logiem – atpakaļceļa glābiņš
 • autobingo – to mēs nopirkām Gainesvillē – kartona gabals ar lodziņiem, uz kuriem ir zīmējumi ar lietām, ko varētu redzēt pa logu – ceļazīmes, ēkas, suņi un kaķi. Kā ieraugi, tā lodziņu aiztaisi. Jurģim tas bija interesantāk, Kārlim drīzi apnika.
 • dažas mazas rotaļlietas no mājām

Vēl es biju sagatavojusi nelielas un auto mazpiesārņojošas uzkodas – mazas cepumu-dzīvnieciņu paciņas, granolas batoniņus, un tos tad, tuvojoties kritiskiem brīžiem, izsniedzu aizmugurējām rindām.

Kopumā tas viss darbojās ļoti labi, un braukšana cauri štatiem pati par sevi arī bija gana aizraujoša bērniem. Nākamreiz gan es izdarīšu vienu lietu citādāk – sagādāšu katram tādu plastmasas pudeli ūdenim, kuru viņi paši var attaisīt. Šoreiz bija viena skrūvējama metāliskā pudele un brīžiem es jutos kā karuselis ar vismaz astoņām rokām, pasniedzot visiem pieprasīto. Pašu menedžējamas ūdens pudeles noteikti samazinātu manu roku skaitu vismaz par trīs.

Un jā, mēs jau sākam plānot nākamo roadtrip. Šis žanrs Amērikā ir ar nepārvaramu pievilcību.

 

 

 

Viena atbilde »

 1. vilinoši 🙂 Bet iespēt vēl road-trip pusotras nedēļas laikā laikam nav reāli… eh! 🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: