RSS plūsma

Roadtrip DC-Florida: īsas piezīmes ar bildēm, 1. daļa

Florida 099Roadtrip pirmais vakars

No Ziemeļiem uz Dienvidiem mēs devāmies, sākumā ietinušies biezās jakās, tad kārtu pa kārtai tās metot nost, līdz tās kopā ar cimdiem un cepurēm mētājās bagāžniekā kā nesaprotami svešķermeņi. Virginia is for lovers – bet vēl vēsi, Ziemeļkarolīna – jau siltāk, Dienvidkarolīna un tāda kā vasara sāk plīvot uz mums, Džordžija, Džordžija uz brīdi mūsu prātos, mēs jau tuvu, un tad Florida. Kopā nedēļa, 3000 kilometri turp un atpakaļ.

x175Vispirms Virdžīnija un Rocky Mountains, mēs izvēlējāmies mazos kalnu – lauku ceļus, nevis lielo un ātro interstate, mēs gribējām to Blue Ridge Parkway, to slavenāko un garāko ASV kalnu skatu ceļu, bet dabūjām tik parastos, jo Zilās Grēdas Ceļš bija aizslēgts. Tieši tā, ar barjeru un atslēgu. Jo ir ziema un varbūt ledus un nekad neko nevar zināt. Un Blue Ridge turpat blakus vijās, un likās, ka tur gan tik skaists saulriets un tik aizraujošas ainas, ka tur ir tā pasaule, kas krāsainos tūristu bukletos.

Florida 120Un tā mums tika nevis tūristu buklets, bet lauki, tie Rocky Mountains Virdžīnijas lauki ar govīm ar biezu kažoku…

Florida 113…ar daudz daudz traktoriem, mašīnām, furgoniem – spožiem un jauniem kā ES projektus apguvuša latvju zemnieka sētā, un ar sarūsējušiem un bezriteņotiem. Tur, kalna slīpumā arī pāris veci dzeltenie skolas autobusi. Kas zin, var noderēt.

lauki

ruukjis

Pa vidu laukiem mēs piestājām kādā vietā, kas solīja visā apkaimē plašākās un lielākās alas – Shenanndoah Caverns jūs aicina! Alu unikālā iezīme, kas uzsvērta reklāmas lapā – uz tām var nobraukt ar liftu, bet papildus tām var izstaigāt brīnišķīgu zāli, kurā demonstrēti izdekorēti veikalu skatlogi – lāči, kas kustina galvas, karietes ar leļļu princesēm, prezidenti un rūķi. Jums vairs nevajadzēs nožēlot, ka kādreiz paskrējāt garām kādam brīnišķīgam skatloga displejam, pie kura būtu pakavējušies, jo tagad varat visus visbrīnišķīgākos redzēt kopā! Un pie apkaimes bukletu stenda es sapratu, ka šādas unikālās un milzīgās alas šeit tuvumā ir vismaz kādas piecas. Nu ok, mūsējai bija lifts.

Florida 073

Florida 068Un kā jums šķiet, kā amerikāņi varētu nosaukt šo skaisto dabas veidojumu pazemes alās? Nu pareizi – bekons!

Florida 109Pirmās dienas vakarā mēs piestājām pusjūdzi pirms Floidas, mazas mākslinieciskas pilsētiņas. Knock, knock, vai jums ir brīvas vietas? Jā, viņa saka, galīgi nopīpētā balsī, sirma māmuļa, kuras ofisā vēl izgreznota Ziemassvētku eglīte. Brokastis nav, internets nav, jāmaksā tikai skaidrā. Un istabās visi pirms mums pīpējuši, laikam jau kopš 20. gadsimta 30. gadiem, jo no tā laika šī vieta darbojas. Mēs tomēr iesim ēst, nevis sēdēsim pie makaronu salātiem, kurus es esmu sataisījusi mājās un sakrāmējusi pilnu pusbagāžnieku, izlemjam, turpat mājiņu rindas galā ir taverna. Vēsturiska, strādā kopš 1927. gada, ar vienkāršu mājas ēdienu, gatavotu no īstiem produktiem. Piektdienas vakars un tā ir pilna. Un es jūtos it kā laika mašīna būtu mani aiznesusi ne tikai atpakaļ laikā uz 80.gadiem, bet arī no īstās realitātes uz amerikāņu filmu realitāti. Goda vārds, man likās, ka tas ir tikai filmās – vīri rūtainos kreklos, kas kārtīgi sabāzti džinsos, sievietes lieliem matiem un bluzonos, un tad vēl ienāca Viņi. Divi nopietni vietējie kungi, un viņiem bija džinsu krekli, kārtīgi aptūcīti ap apaļajiem vēderiem un salikti, protams, džinsos, un ar  izcilām – biezām un lokainām hockeyfrilla sasukām, Znaroks un Ņiživijs var vienkārši atpūsties, un kā punkts uz “i” bija viņu pakavveida ūsas un cienīgi nopietnās sejas. Laika mašīnas efekts mani padara dezorientētu, es izgāžu vīna glāzi un apaklpotāja, sieviete pāri 40 un neizteikti saprotu, ka mamma, nesteidzas peļķi saslaucīt, bet atnes man vietā papildinātu glāzi un saka – be careful now.

taverna

Un kāds bija ēdiens? Patiešām pavisam vienkāršs – kartupeļu biezenis ar maltās gaļas šķēli, pupas, vistu kājiņas, cepta sama fileja, un desertā koblers – šokolādes vai zemeņu sacepums mazajā ramekinā ar vaniļas saldējuma kaudzi pa virsu. Mājas ēdiens, ģimenes ēdiens, lauku ēdiens, īsts amerikāņu ēdiens. Un pirms ēšanas visiem atnes siltus, kūpošus biscuits – saldenas apaļas maizītes, pasniegtas ar sviestu un zaptīti.

dkarolina

Un nākamajā rītā atkal ceļā – cauri štatiem, benzīntankiem, pa lielo maģistrāli.

vanillasky

Vakars, vanilla sky un Florida arī klāt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: